Оренда квартири
Louer un appartement

 

вартість оренди за м² враховані витрати в приватному оренди (€) 2022 р :

Можна самостійно знайти та орендувати житло (у багатьох місцях це зробити складно новоприбулому), потім отримати документи та попросити фінансову допомогу на оплату житла (APL) через CAF (лише з офіційним договором оренди). Без документів ви можете шукати хіба що на booking або airbnb (щомісячна оренда буде високою).

будьте обережні, щоб уникнути шахрайства : https://t.me/FranceUkraineNews/222

Індивідуальна допомога на житло (APL/ALF/ALS) – це фінансова допомога, що виплачуеться вам або на пряму орендодавцю . Вона надається залежно від типу житла, вашого доходу, та залежно від вашого сімейного стану: неодружений/-а, одружений/-а, та чи маєте ви когось на утриманні. Умови надання допомоги відрізняються залежно від того, чи ви орендуєте окреме житло чи гуртожиток. сплата APL відбувається не відразу, вам доведеться чекати кілька місяців, протягом яких вам доведеться передплатити гроші за повну оренду, перш ніж отримати відшкодування. щоб прочитати, як це працює (українською мовою), калькулятор розрахувати приблизну суму до отримання (французькою)

Допомога на житло та активи: як враховуються мої заощадження? Які наслідки для мого APL?

як скласти договір оренди : житла без меблів або Мебльоване житло

Набір документів : трудовий договір у Франції (український договір орендодавців не дуже цікавить), достатня сума, зазначена в договорі (орієнтовно втричі вища за місячну вартість житла, яке ви хочете орендувати), рахунок у французькому банку та французька адреса. Неважливо, скільки у вас готівки, та чи маєте ви рахунки в українських банках, – офіційних орендодавців цікавить лише ваша офіційна фінансова спроможність на території Франції. Якщо у вас немає офіційної роботи у Франції з достатньою для оренди житла сумою у контракті, вам буде дуже складно орендувати житло довгостроково. Навіть із тимчасовим трудовим договором (CDD) знайти житло не легко – краще мати постійний трудовий договір (CDI) та шукати житло терміном від одного року. Навіть із достатньою сумою у трудовому договорі може знадобитись поручитель (garant) – людина, чий дохід перевищує ваш, яка зобов’язується виплатити ваш борг у разі вашої неплатоспроможності.
Агенцію нерухомости або рієлтора НЕ цікавить инше від вище зазначеного, немає сенсу навіть ходити, дзвонити або писати туди, ваше досьє нікому не будуть пропонувати. Ніколи не платіть агенціям "за пошук" то е шахраї.

У звичайних властників приватних осіб, бувае є шанс пройти за спрощеними умовами, наприклад  зп менша за х3 оренда, включення в розрахунок цих х3 того самого APL  та инше, не має стандартної практики, кожний власник визначає свої правила. Загалом такий пошук займає понад місяць, може бути й декілька місяців для великої квартири або доступної аренди. З кімнатами трохи легше.
ДУМАЙТЕ ПРО ШАХРАЇВ Якщо ціна занадто низька - там є велика проблема. Якщо сплачуєте готівкою (за контрактом) - беріть розписку. Дивиться уважно чи ви берете квартиру чи лише кімнату.

Державний сайт DossierFacile допоможе створити цифровий файл з усіма необхідними документами та трохи їх захистить 
- Держ,соц гарант Visale https://www-visale-fr.translate.goog/visale-pour-les-locataires/avantages/

- Приватний платний  https://garantme.fr/fr

- Cautioneo   https://t.me/FranceUkraineNews/250

Невеликий коментар щодо "житла без гаранта і без контракту" в кінці сторінки.

Але власник вільний прийняти це чи ні. Він завжди дасть найкращі гарантії. Загалом найкращій вважаеться гарант - фізична особа.

якщо у вас виникли труднощі з оплатою орендної плати, електрики, газу, води, телефонних рахунків або судових комісій, або витрат, пов’язаних із переїздом у житло (страховий депозит, перша орендна плата, комісія агентства нерухомості, витрати на переїзд, страхування житла або покупка необхідного обладнання (холодильник та ін.) Ви можете звернутись до цієї організації FSL Fonds de solidarité pour le logement  /!!!нове 17 серпень!!!\

КОНТРАКТ  НА ЖИТЛО  /!!!нове 28 серпень!!!\у Франції, відомий як  "bail d'habitation", має свої особливості та правила, яких необхідно дотримуватися як орендарям, так і орендодавцям. Ось основні аспекти, які варто знати:

1. Типи орендних контрактів

   - Bail vide: Це стандартний контракт на оренду порожнього житла без меблів. Зазвичай укладається на 3 роки (для фізичних осіб) або на 6 років (для юридичних осіб). Орендар самостійно облаштовує житло.

   - Bail meublé: Це контракт на оренду мебльованого житла, тобто такого, що вже має основні меблі та побутову техніку. Зазвичай укладається на 1 рік (для студентів — на 9 місяців).

   - Bail mobilité: Це короткостроковий контракт для людей, які перебувають у Франції тимчасово (наприклад, у зв’язку з роботою або навчанням). Максимальний термін — 10 місяців.

2. Обов’язкові умови контракту

Контракт на оренду житла у Франції повинен містити такі обов’язкові елементи:

   - Ідентифікація сторін: Ім'я, прізвище та контактна інформація орендаря та орендодавця.

   - Опис житла: Тип житла (квартира, будинок), площа, кількість кімнат, опис меблів (якщо житло мебльоване).

   - Тривалість оренди: Вказується термін дії контракту та умови його продовження або розірвання.

   - Розмір орендної плати: Сума оренди, дата її сплати, умови перегляду орендної плати.

   - Депозит: Розмір депозиту (зазвичай еквівалент одного чи двох місяців орендної плати).

   - Обов’язкові діагностики: Усі орендодавці зобов'язані надавати інформацію про стан енергетичних показників житла, присутність свинцю, азбесту тощо.

3. Права та обов’язки орендаря

   - Орендар зобов'язаний підтримувати житло в належному стані, своєчасно сплачувати орендну плату, а також попереджати орендодавця про будь-які пошкодження чи необхідність ремонтів.

   - Орендар має право на повернення депозиту в повному обсязі після закінчення оренди, якщо житло не має серйозних пошкоджень.

 4. Розірвання договору

   - Орендар може розірвати договір з 1-3 місячним повідомленням, залежно від місця розташування житла та умов договору. У випадку мебльованого житла — це один місяць.

   - Орендодавець може розірвати договір лише після завершення терміну дії контракту і з повідомленням не пізніше ніж за 6 місяців до цього.

5. Збільшення орендної плати

   - Орендодавець може підвищити орендну плату тільки відповідно до умов, зазначених у контракті, і відповідно до індексу орендної плати (IRL).

6. Захист прав орендаря

   - Французьке законодавство дуже захищає права орендарів, тому орендодавці не можуть виселяти мешканців без законних підстав і дотримання всіх процедур.

Ці особливості можуть варіюватися залежно від конкретного регіону та типу житла. Завжди важливо уважно читати договір і, якщо потрібно, консультуватися з юристом або агентом з нерухомості.

Для посилання на офіційний закон щодо оренди житла у Франції ви можете звернутися до Закону "Про житлову оренду" (Loi n° 89-462 du 6 juillet 1989), який регулює відносини між орендарями та орендодавцями.
 

   Основні положення цього закону включають:

- Статті 1-17: Основні права та обов'язки орендарів та орендодавців, включаючи умови укладання, зміни та розірвання договору оренди.

- Стаття 6: Зобов'язання орендодавця щодо забезпечення житла, придатного для проживання, і виконання необхідних ремонтів.

- Стаття 7: Зобов'язання орендаря щодо підтримання житла у належному стані, сплати орендної плати тощо.

- Стаття 15: Умови та порядок розірвання договору оренди як з боку орендаря, так і з боку орендодавця.

Цей закон є основним нормативним актом, який регулює питання оренди житла у Франції, тому ви можете на нього посилатися у випадку суперечок або потреби роз'яснення правових питань щодо оренди.

 

Нижче пропонуємо вам 20 найкращих сайтів для пошуку орендованого житла у Франції.

також подумайте про загальне житло, воно обов'язково простіше, дешевше (див. нижче)

Щоб допомогти вам розібратись, ось скорочення та назви, що зустрічаються найчастіше:

studio – кімната з кухнею;
T2 або F2 – двокімнатна квартира;
T3 або F3 – трикімнатна квартира;
SdB – ванна кімната (з ванною);
salle d’eau – санвузол (з душем);
Appt – квартира;
RdC – перший поверх;
Asc. – ліфт;
TBE – дуже добрий стан;
CC – комунальні послуги входять в ціну (треба уточнювати що саме).

Увага!
❗️На будь-якому сайті з оголошеннями можливі шахраї. Не надсилайте нікому завдаток дистанційно. Документи надсилайте лише після того, як переконаєтеся, що ви спілкуєтесь не з шахраями, які, можливо, знаходяться в іншій країні.❗️

Назва: кількість оголошень.

leboncoin: > 192 000

A vendre à louer: > 140 000

Immobilier France: > 90 000;

PaP: > 60 000;  це сайт оренди між громадянами, пояснюючи вашу ситуацію, є трохи більше шансів отримати житло, якщо вам не вистачає паперу (порівняно з агентством, яке буде суворішим)

Se loger: > 40 000;
Paru Vendu: > 80 000;

FNAIM: > 70 000;
Super Immo: > 80 000;
Bien Ici: > 82 000;
Logic Immo: > 70 000;

Acropole Immo: > 10 000;
Entre Particuliers: > 10 000;
Immo de France: 20 000;
Rep Immo: > 30 000;
Immo Trovit: > 10 000;
Appartager: > 5500;
Immo Jeune: > 3000;
 

відео пояснення  https://www.youtube.com/watch?v=7eFmtRt3eIU

група телеграм https://t.me/arenda_paris

агентство нерухомості (сайт російською мовою) https://www.lodgis.com/ru

студентська кімната при спільному проживанні в квартирі з людиною похилого віку :  https://www-colette-club.fr

спільне житло воно обов'язково простіше, дешевше

Колокація — це оренда кількома орендарями (співорендаторами) одного житла, що стає їх основним місцем проживання. Він може мати форму одноразової оренди, підписаної всіма сусідами по кімнаті, або стільки договорів оренди, скільки співмешканців. В обох випадках спільна оренда підпорядковується певним правилам : https://www-service--public-fr.translate.goog/particuliers/vosdroits/F34661

Зв'яжіться з іншими українцями закордоном і орендуйте житло спільно! 

https://www.appartager.com/

Coloc Club: > 5000;
La Carte des Colocs: > 4000;

https://www.leboncoin.fr/colocations/offres/ile_de_france/paris

https://t.me/FranceUkraineNews/365

Проживання на одну особу за 200€/міс.  Замість того, щоб залишати квартиру, будинок або офіс порожніми, без нагляду, вам можуть здати за зниженою ціною, часто це спільне проживання/більше 1 особи (часто це не студії). 
Це може бути тимчасовим рішенням, поки ви не можете знайти інше рішення. 
 Якщо вас дві людини, вам потрібно 2 окремі контракти і платити за кожну людину окремо. Потрібен трудовий договір або підтвердження статусу студента у Франції. Якщо у вас немає трудового договору, вам потрібний гарант/ поручитель. 
Стан житла (фарба тощо) не обов'язково ідеальний. Вартість води та електрики включена у ціну. Документи, які потрібно надати, описані на сторінці пропозиції розміщення. Зв'яжіться з цією компанією за посиланням для отримання додаткової інформації. 
Якщо ви знайдете та орендуєте житло за допомогою цієї компанії, повідомте нам mailto:contact@ukrainefrance.org

 

Де жити у Франції:

https://wiki.frua.fr/ru/administrationinfrance

https://wiki.frua.fr/ru/chooseregion

Навчальний онлайн-курс дає можливість вивчати французьку мову та пізнавати організацію та цінності французького суспільства:  https://www.interieur.gouv.fr/actualites/dossiers/situation-en-ukraine/obuchayuschiy-onlayn-kurs-predlagaet-vam-vozmozhnost

Більше інформації: https://wiki.frua.fr/ua/dailylife/housing

 

Невеликий коментар щодо "житла без гаранта і без контракту".
Так – у Франції є такі теми. Можна знайти житло з оплатою на руки та без договору оренди. Але в таких випадках - переконайтеся спершу що квартира належить людині з якою ви домовляйтеся - або хоча б що у неї самого є на неї контракт - якщо ви знімаєте sous-location (що саме по собі дещо каламутний варіант - якщо ви знімаєте на довгий термін а не просто коли власник їде у відпустку). Діє така схема: ви знімаєте житло без контракту - і той з ким ви домовлялися це шахрай, який не є власником квартири. Одного дня власник дізнається, що там хтось живе, і виселяє людей. У мене самого в будинку де я живу на моїй пам'яті було ДВА такі випадки. Ознаки що у вас такий випадок – вам не оформляють контракт на квартиру – і не дають координати попередніх мешканців для оформлення контракту на електрику. Якщо вас запевняють, що електрика "включена" в кварплату - це вже має насторожувати т.к. як правило, ви повинні оформляти це окремо. Інший варіант - ви не хочете морочитися самі з пошуком житла і зв'язуєтеся з агенцією. Агенство каже, що у них є варіант і вимагає передоплату. Ви оплачуєте агента - зв'язуєтесь з власником квартири, виявляється, що вона вже забита. В агенстві вам пропонують інші варіанти - які також забиті. Тут момент: ви нічого не повинні оплачувати до того моменту, як вам на руки видають контракт і ключі від квартири. Вся оплата - втч агенства - проводиться після того, як у вас все буде на руках. Нормальні агенства ніколи не вимагатимуть передоплати. Теж відноситься до приватників. Якщо вам пропонують сплатити яку-небудь суму щоб показати ваші "серйозні наміри" - це 100% розлучення. Жоден нормальний власник такого не робитиме. Далі можливо вам вдасться знайти квартиру без гаранта, без контракту, з оплатою на руки. І ви там зможете жити досить довго. АЛЕ. Врахуйте, що все це на ваш власний ризик. Тож будьте пильні та обережні.

всі власники будуть просити у вас Гаранта (той, хто заплатить за вас у разі проблеми) Ви можете побачити тут, чи маєте ви право на гарантію від закладів:
 

Маєте кориснішу інформацію?

© листопад 2024

Nous avons besoin de votre consentement pour charger les traductions

Nous utilisons un service tiers pour traduire le contenu du site web qui peut collecter des données sur votre activité. Veuillez consulter les détails dans la politique de confidentialité et accepter le service pour voir les traductions.